Sinan Sertel Bizans Materyal Kültürü Webinarı

Çevrimiçi Anma Etkinliği

19 Mayıs 2023 │ 19th May 202

Sinan Sertel Bizans Materyal Kültürü Webinar Etkinliği “Bizans’ta Günlük Yaşam”

Sinan Sertel Byzantine Material Culture Webinar “Daily Life in Byzantium” 

Sinan Sertel’i özlemle anıyoruz!

In Memoriam: Sinan Sertel

Sinan Sertel (1987-2019)

Olympos Kazısı Onursal Üyesi Sanat Tarihçisi Sinan Sertel’i 19 Mayıs 2019’da vahim bir olay sonucunda kaybettik. Olympos Kazısı Alan Sorumlusu ve Kazı Başkanı Yardımcısı Vekili olarak görev yapan Sinan, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü doktora programında öğrenciydi.


Sinan Sertel was a promising young Turkish art historian, who we lost to a tragic event on the 19th of May, 2019. He was a member and the Deputy Assistant Director of the Olympos Archaeological Excavations and a PhD student in Art History at Ankara University


Webinar

2020, 2021 ve 2022 yıllarında Sinan’ı anmak ve anısını yaşatmak için Bizantolog. üyeleri olarak Olympos Kazısı ile birlikte birinci, ikinci ve üçüncü Sinan Sertel Bizans Materyal Kültürü Webinar Etkinliği’ni düzenledik. Lisansüstü öğrenciler ve genç araştırmacılar Sinan’ın çalışma alanı olan Bizans Materyal Kültürü alanında çeşitli konularda bildirilerini sundular.

Olympos Kazısı ve Bizantolog. olarak bu sene dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Sinan Sertel Bizans Materyal Kültürü Webinar etkinliğini 19 Mayıs 2023 tarihinde Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştireceğiz. Webinar etkinliğinin bu seneki teması “Bizans’ta Günlük Yaşam” olarak belirlenmiştir. Tema içeriği Bizans günlük ve ticari yaşamına ait küçük buluntuları, cadde, meydan, dükkân gibi sosyal ve ticari alanları kapsamaktadır.


Webinar

In 2020, 2021 and 2021, Olympos Archaeological Excavation Team and Bizantolog. successfully organized three webinars to commemorate Sinan and cherish his memory. The webinars were dedicated to Byzantine material culture, Sinan’s research area, and graduate students and young researchers presented their papers on a variety of topics.

This year, the 4th Sinan Sertel Byzantine Material Culture Webinar, organized by Olympos Archaeological Excavation Team and Bizantolog., will be held on the 19th of May. The organization aims to create a platform for the graduate students and young researchers to share their research on the Byzantine material culture in and from Turkey while commemorating Sinan. The theme of the webinar this year is decided to be “Daily Life in Byzantium”.

Başvurular

Geç Antik Çağ ve Bizans alanında çalışan yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile genç araştırmacılar webinar etkinliğinde Bizans günlük yaşamını konu alan araştırmalarını sunmak için 300 kelimelik bir özetle başvuruda bulunabilirler.

Yapılacak sunumların 15 dakika sürmesi ve 5 dakika soru cevap öngörülmektedir. Katılımcıların slaytlarını/sunularını Zoom uygulaması üzerinden izleyicilerle paylaşarak sunumlarını yapmaları öngörülmüştür.

Webinar etkinliğine katılmak isteyen öğrenciler aşağıdaki linkten ulaşacakları formu doldurabilirler. Başvurular 1 Mayıs 2023 tarihine kadar kabul edilecek olup 9 Mayıs tarihinde Webinar programı açıklanacaktır. Başvurusu kabul edilen ve Webinar etkinliğinde sunum yapacak katılımcıların Bizantolog. üyesi olmaları gerekmektedir.


Applications

We welcome abstract submissions of 300 words from graduate students and young researchers of Late Antique and Byzantine studies that address the webinar theme: Daily Life in Byzantium.

The webinar will take place on Zoom, and each paper will be limited to 15 minutes, followed by a 5-minute discussion.

Applicants can use the link below to fill in the application form. The application deadline is the 1st of May, 2023, and the results and the program of the webinar will be announced on the 9th of May.

Katılım

Sinan Sertel’in anısına düzenlenecek bu etkinlik herkese açıktır. Etkinliğe katılmak için aşağıdaki linki kullanarak kayıt yaptırmak gereklidir. Kayıt yaptıran izleyicilerle paylaşılacak olan link aracılığıyla etkinliğe katılmak mümkün olacaktır.

Etkinliğe katılan izleyicilerin sitemiz kurallarına uymaları gerekmektedir. Bu kuralları ihlal eden izleyicilerin etkinliğe erişimleri sonlandırılacaktır.


Participation

This event is open to public. Please register using the link below. The Zoom link will be shared with the registered viewers by email.

Viewers of the webinar need to adhere to the rules of our website. Those who violate these rules will not be allowed in the event.

19 Mayıs 2022 │ 19th May 2022 

3. Sinan Sertel Bizans Materyal Kültürü Webinar Etkinliği “Anıtsal Resim”

3rd Sinan Sertel Byzantine Material Culture Webinar “Monumental Painting” 

19 Mayıs 2021 │ 19th May 2021 

2. Sinan Sertel Bizans Materyal Kültürü Webinar Etkinliği “Mimari Plastik”

2nd Sinan Sertel Byzantine Material Culture Webinar “Architectural Sculpture” 

19 Mayıs 2020 │ 19th May 2020 

1. Sinan Sertel Bizans Materyal Kültürü Webinar Etkinliği

1st Sinan Sertel Byzantine Material Culture Webinar

Powered by WordPress.com.