Bizans Sikkeleri ve Mühürleri Yaz Okulu

Çevrimiçi Yaz Okulu

15 Haziran – 6 Temmuz 2021

Ders Programı

9:00 -10:30

15 Haziran Salı

17 Haziran Perşembe

19 Haziran Cumartesi

22 Haziran Salı

24 Haziran Perşembe

29 Haziran Salı

1 Temmuz Perşembe

6 Temmuz Salı

Geç Antik Çağ ve Bizans alanında çalışan akademik çevre arasındaki iletişim bağlarını güçlendirmek, etkileşimi ve işbirliğini artırmak gayesiyle bilimsel sosyal ağ olarak kurulan Bizantolog. ve Koç Üniversitesi-Stavros Niarchos Vakfı Geç Antik Çağ ve Bizans Araştırmaları Merkezi (GABAM) işbirliği ile Bizantolog üyeleri için çevrimiçi Bizans Sikkeleri ve Mühürleri Yaz Okulu düzenleyecektir.

Ceren ÜnalKasım Oyarçin, Vera Bulgurlu ve Zeliha Demirel Gökalp tarafından yürütülecek Bizans Sikkeleri ve Mühürleri Yaz Okulu’nda Geç Antik Çağ ve Bizans alanında çalışan lisansüstü öğrencilere nümismatik ve sigillografya disiplinlerinin ve başlıca kaynaklarının tanıtılması, sikke ve mühürlerin dönemin politik, ekonomi ve sanat tarihine nasıl ışık tuttuklarının irdelenmesi ve katılımcıların yaz okulunda edindikleri temel ile araştırmalarını bu disiplinler ile zenginleştirebilir hale gelmeleri hedeflenmektedir.

Program

Bizantolog – GABAM Bizans Sikkeleri ve Mühürleri Yaz Okulu 8 oturumdan oluşacak 12 saatlik bir eğitim programıdır

Oturumlar 9:00-10:30 arasında gerçekleştirilecektir.

Zoom uygulaması kullanılarak yapılacak çevrimiçi derslere katılım zorunludur. İnteraktif bir şekilde gerçekleştirilecek çevrimiçi dersler sırasında yapılacak tartışmalar ve verilecek okuma ve ödevler öğrenme sürecinin önemli bir parçasını oluşturacaktır.

Eğitim dili Türkçe olup program ücretsizdir.

15 Haziran 2021 tarihinde başlayacak ve 6 Temmuz 2021 tarihinde tamamlanacak programın sonunda devamlılık şartını sağlayan katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

Bizantolog – GABAM Yaz Okulları

Başvuru

Bizans Sikkeleri ve Mühürleri Yaz Okulu’na katılmak isteyen Bizantolog üyelerinin aşağıdaki linkteki formu doldurarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Programın kapasitesi 25 kişi ile sınırlı olup lisansüstü öğrencilere ve yeni mezunlara öncelik verilecektir.

Başvuru için son tarih 31 Mayıs 2021’dir

7 Haziran 2021 tarihinde başvurusu kabul edilen katılımcılar açıklanacaktır.

Başvurular kapanmıştır. 

Önemli Hususlar

  • Bizans Sikkeleri ve Mühürleri Yaz Okulu’nda dersler çevrimiçi verilecek olmakla birlikte katılımcıların aktif olarak derse iştirak etmeleri ve verilecek okumaları yapmaları beklenmektedir.
  • Bizans Sikkeleri ve Mühürleri Yaz Okulu’nda derslere katılım zorunludur. Katılımcıların yaz okulu bitiminde başarı belgesi almaya hak kazanabilmeleri için çevrimiçi derslerin en az %80’ine katılmış olmaları gerekmektedir.
  • Mücbir sebepler haricinde üst üste iki defa çevrimiçi derse katılmayanların programla ilişiği kesilecektir.
  • Çevrimiçi dersler için katılımcıların ücretsiz olarak açılabilen Zoom hesabına sahip olmaları gerekmektedir.
  • Katılımcılar kendi görüntülerini paylaşmak konusunda serbest olmakla birlikte dersler sırasında gerçek isimlerini kullanmaları tercih edilmektedir.

Powered by WordPress.com.