Bizans Mühürleri Güncel Araştırmalar Çalıştayı

Çevrimiçi Çalıştay

20 – 22 Eylül 2021

Geç Antik Çağ ve Bizans alanında çalışan akademik çevre arasındaki iletişim bağlarını güçlendirmek, etkileşimi ve işbirliğini artırmak gayesiyle bilimsel sosyal ağ olarak kurulan Bizantolog. ve Koç Üniversitesi-Stavros Niarchos Vakfı Geç Antik Çağ ve Bizans Araştırmaları Merkezi (GABAM) işbirliği ile Bizantolog üyeleri için çevrimiçi Bizans Mühürleri Güncel Araştırmalar Çalıştayı düzenleyecektir.

Nilgün ElamOlga KaragiorgouPantelis Charalambakis ve Christos Malatras‘ın katılımları ile gerçekleştirilecek olan Bizans Mühürleri Güncel Araştırmalar Çalıştayı, Geç Antik Çağ ve Bizans alanında çalışan lisansüstü öğrencilerin yanı sıra ilgili akademik çevreye Bizans mühür çalışmalarına ilişkin genel bir bakış açısı sunmayı ve bu alanda yürütülen araştırmalara ilişkin örnekler aktarmayı hedeflemektedir.

Program

Bizantolog – GABAM Bizans Mühürleri Güncel Araştırmalar Çalıştayı 5 oturumdan oluşacak bir çalıştay programıdır.

Oturumlar çalıştay posterinde belirtilen saatlerde gerçekleştirilecektir.

Zoom uygulaması aracılığıyla gerçekleştirelecek olan çalıştay tüm Bizantolog. üyelerine açıktır. Çalıştaya katılmak isteyen Bizantolog. üyelerinin aşağıdaki linki kullanarak 19 Eylül tarihine kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Olga KaragiorgouPantelis Charalambakis ve Christos Malatras‘ın sunumları İngilizce olup, katılımcılara çeviri desteği verilecektir.

20 – 22 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan çalıştay Bizantolog. YouTube hesabına yüklenmek üzere kayıt altına alınacaktır.

Bizantolog – GABAM Çalıştayları

Kayıt ve Hazırlık

Konuşmacıların Yayınları: 

Kayıtlar kapanmıştır. 

Powered by WordPress.com.